2 dzień 2015

Opolanie podróżują / Miejska Biblioteka Publiczna

Opolanie podróżują

wydarzenie organizowane w ramach Międzynarodowych Targów Turystyki „W stronę słońca”

16 maja 2015r. (sobota) godz. 14.30

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Minorytów 4

w programie prezentacje:

Patagonia – Janusz Słodczyk

Prof. dr. hab. Janusz Słodczyk kieruje Katedrą Geografii Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej w Uniwersytecie Opolskim. Równocześnie od szeregu lat pełni różne funkcje w kierownictwie Uczelni – obecnie jest prorektorem ds. nauki i finansów. Pasją prof. Janusza Słodczyka są podróże. Wielokrotnie odwiedzał Amerykę Łacińską, Azję Południową, kraje Afryki i inne regiony świata. Swoje doświadczenia wykorzystuje w pracy naukowej, w której koncentruje się na problemach planowania i rozwoju miast.

Patagonia Janusz Słodczyk

 

Korona Madidi (czyli wspinaczka drzewna w boliwijskiej dżungli) – Marzena i Krzysztof Wystrach

Krzysztof Wystrach.
Z wykształcenia leśnik oraz absolwent Uniwersytetu Opolskiego na kierunku „Ochrona Środowiska”. Czynny działacz w środowisku arborystów: właściciel jedynego w Polsce forum arborystów, sędzia Mistrzostw Polski we wspinaczce drzewnej. Właściciel specjalistycznej firmy zajmującej się pielęgnacją drzew (www.arborysta.net).

Marzena Wystrach.
Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej na kierunku „Turystyka Międzynarodowa”. Wspinacz drzewny i podróżnik. Współorganizatorka lądowej wyprawy do Rosji, Mongolii i Chin (http://transsyberia2007.prv.pl/ – Marzena Marchowska).

Jako małżeństwo aktywnie uprawiają turystykę górską i podróżują. Do sukcesów mogą zaliczyć np.: zdobycie Mont Blanc i innych gór alpejskich, przejście łuku gór Fogaraskich,15-miesięczną podróż po Ameryce Południowej (https://www.facebook.com/masza.poncz) czy wreszcie podróż do Boliwii. Można o nich poczytać na Wystraszeni oraz w wielu innych miejscach.

„Laureaci V edycji Memoriału Piotra Morawskiego „Miej Odwagę” (www.miejodwage.pl)”

PAX_7417 PAX_7416

 

80 marzeń dookoła świata – Marcin Szymański

MARCIN SZYMAŃSKI – alpinista (m. in. Mont Blanc, Elbrus, Damevend, wspinaczka w Himalajach, samotny trekking trasą pierwszych wypraw w najwyższe partie Himalajów). Pomysłodawca i współorganizator wyprawy KW Opole „Chan Tengri Expedition 2013”. Uczestnik wyprawy KW Opole Szchara 2014. Podróżnik, odwiedził już ponad 40 krajów, po częściowym rozgryzieniu Europy i Azji jego plany skupiają się na Ameryce Południowej, ale nie tylko.

Poszukiwacz rzeczywistości otwartej na doznania, hedonista literatury, asceta pedagog, dzielący się  refleksją filozoficzną z tymi, którzy dali się złapać, alpinista chętnie schodzący w doliny, jeśli tam spotka pogodnych ludzi i kulinarne doznania warte grzechu.

 

Gwiżdżąc na misia czyli trekking po Spitsbergenie – Alicja Wujec – Kaczmarek

Alicja Wujec- Kaczmarek – nauczyciel języka angielskiego, konsultant Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Całe życie marzyła o wyprawie do Arktyki i udało się jej zrealizować marzenie w roku 2008. Podróżuje z mężem Pawłem i synem Janem. Poza podróżami pasjonują ją nowe technologie w edukacji oraz sztuka naścienna (robienie fresków). Jest członkiem francuskiego stowarzyszenia Les passeurs de fresques.

 

Dlaczego podróżuję?- Anna Krasnodębska

Anna Krasnodębska pedagog, socjolog pracuje w Instytucie Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego. Podróżuje z mężem. Ciągle są to jeszcze skromne doświadczenia. Podróże są ważne w jej życiu i i innych zainteresowaniach: malarstwo, rysunek, taniec.

opolanie podrozuja