Wystawcy

Nadrenia-Palatynat

Romantyczne zamki, radośni ludzie i szlachetne wino – to i o wiele więcej to właśnie Nadrenia-Palatynat! Regiony Ahr, Eifel, Hunsrück, Naheland, Mozela-Saara (Mosel-Saar), Paatynat (Pfalz), Hesja Nadreńska (Rheinhessen), Romantyczny Ren (Romantischer Rhein) są ze swoimi rozłożystymi winnymi wzgórzami, drzemiącymi wulkanami i tętniącymi życiem miastami tak różnorodne i zachwycające, jak sami ludzie!

Różnorodność Nadrenii-Palatynatu jako kraju wakacyjnego przejawia się przede wszystkim w czterech unikatowych zaletach, którymi ten kraj zachwyca swoich gości!

Miejsc, które przyciągają smakoszy, jest w Nadrenii-Palatynacie wiele, a zwłaszcza jeśli chodzi o wino, które uprawia się tutaj w sześciu winiarskich regionach: Palatynat (Pfalz)Hesja Nadreńska (Rheinhessen)NaheAhrMozela (Mosel) i Nadrenia Środkowa (Mittelrhein) co czyni z Nadrenii-Palatynatu prawdziwe winiarskie imperium. Wypić lampkę wina w miłym towarzystwie winiarza albo odkrywać rozmaitość win bezpośrednio w miejscu, gdzie dojrzewają? W krainie wina numer 1 jest to możliwe!

Ale ten kraj związkowy zasługuje też w pełni na miano krainy rowerów i wędrówek. Biegnące przez czarowne krajobrazy trasy rowerowe zapraszają do odkrywczych podróży szczególnego rodzaju. Podczas wycieczek po certyfikowanych rowerowych ścieżkach kraj ukazuje się ze swojej najpiękniejszej strony!

Dzięki urozmaiconym szlakom wędrownym, wśród których znajdują się skategoryzowane trasy długodystansowe i liczne certyfikowane szlaki krótkodystansowe i okrężne, Nadrenia-Palatynat jest prawdziwym wędrownym cudem. Gdy udasz się na pieszą wycieczkę, czy to grzbietami średniogórza, czy dolinami rzek, ujrzysz zapierające dech panoramy i doznasz wspaniałych wrażeń z obcowania z przyrodą w jednym z najpiękniejszych krajobrazów Niemiec.

Informacje dotyczące ciekawych i polecanych miejsc można znaleźć tutaj:

https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g187389-Activities-Rhineland_Palatinate.html