Wystawcy

Republika Dominikańska / "W poszukiwaniu słońca"

Saona 5

Planujesz urlop z rodziną i zastanawiasz się dokąd pojechać? Odkryj Dominikanę! Portal podróżniczy TripAdvisor umieścił ją na liście najlepszych karaibskich miejsc na spędzenie urlopu z rodziną. Liczne oferty hotelowe zadowolą zarówno ciebie, jak i twoje dzieci. W parkach rozrywki możesz popływać z delfinami, nakarmić rekiny oraz płaszczki, możesz latać w koronach drzew lub zamienić się w postać z „Piratów z Karaibów”. W artykule przedstawiamy ofertę ciekawych miejsc oraz wskazówki na udany urlop z rodziną. Witaj na Dominikanie, nasza podróż właśnie się zaczyna…

Preferujesz tętniące życiem kurorty czy raczej ciszę i spokój? Rodziny z dziećmi często wybierają kurort Punta Cana we wschodniej części wyspy. Tutejsze hotele all-inclusive przygotowały dla swoich gości ciekawe możliwości spędzenia wolnego czasu, które pozwolą wspaniale się zrelaksować.  Należą do nich na przykład piłka plażowa, piłka wodna, tenis, aqua aerobic, joga, lekcje tańca bachata czy merengue, stretching, tai-chi, kayaking i jazda konna. Podczas gdy rodzice będą grali na którymś z doskonałych pól golfowych lub będą brali udział w kursie nurkowania, dzieci będą miały zapewnioną opiekę profesjonalnych animatorów.

Jeśli jesteś miłośnikiem sportów wodnych, powinieneś odwiedzić Puerto Plata, znajdujące się na północy wyspy. Obszar ten ze względu na przybrzeżny wiatr oraz fale jest idealny do uprawiania sportów wodnych. Na plaży Cabarete możesz razem z dziećmi trenować kitesurfing, windsurfing oraz bodyboarding.
W Puerto Plata znajduje się również Ocean World Adventure Park, w którym dzieci mogą nakarmić zwierzęta morskie i papugi. Dorośli mogą wybrać się do miejscowego kasyna w stylu Las Vegas lub przetańczyć noc w dyskotece z widokiem na Atlantyk. Jeśli lubisz przygody i aktywny wypoczynek, powinieneś zobaczyć dwadzieścia siedem Wodospadów Damajagua. Park, w którym się znajdują, zwiedzisz w ciągu jednego dnia podczas wycieczki z przeszkolonym przewodnikiem. Będziesz tam mógł cieszyć się ekscytującymi skokami do wody oraz orzeźwiającą kąpielą pod wodospadem.

Wiele atrakcji czeka na dzieci również w samej stolicy Santo Domingo. Historyczne centrum dominikańskiej metropolii od roku 1990 jest wpisane na listę UNESCO. Dzielnicę kolonialną możesz zwiedzić pieszo lub przejechać się popularnym pociągiem Chu Chu. Dzieciom spodoba się z pewnością Muzeum Trampoliny, Oceanarium Narodowe, Ogród Zoologiczny czy Park dla Dzieci Las Canquiñas.

Półwysep Samaná na północnym wschodzie kraju jest idealnym miejscem dla tych, którzy podczas urlopu chcą odpocząć od hałasu, zgiełku oraz konsumpcjonizmu. Co roku od końca stycznia do początku marca przypływa tu na gody trzy do pięciu tysięcy humbaków.

Niezwykłym przeżyciem dla całej rodziny będzie wycieczka statkiem pirackim na wysepkę Saona, która położona jest na Morzu Karaibskim, pomiędzy kurortami Punta Cana i La Romana. Rozrywkę na statku zapewni grupa animatorów występująca w strojach piratów. Na wyspie będziecie mieli okazję skosztować doskonałej dominikańskiej kuchni oraz fantastycznych karaibskich koktajli. Woda w tym miejscu jest tak przejrzysta, że będziecie mogli obserwować życie podwodne nawet bez okularów do nurkowania.

Ze względu na łatwą dostępność oraz kompleksową obsługę klienta Republika Dominikańska jest słusznie zaliczana do najlepszych wakacyjnych egotycznych destynacji. Z bogatej oferty hoteli all-inclusive każdy wybierze coś w swojej kategorii cenowej. Pobyt możecie urozmaicić wycieczkami fakultatywnymi oraz licznymi zajęciami rekreacyjnymi. Więcej informacji o Republice Dominikańskiej znajdziesz na oficjalnej stronie Ministerstwa Turystyki