Wystawcy

DARLOT

Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna w Dorzeczu Wieprzy i Grabowej to organizacja, której terenem działania jest Powiat Sławieński. Ze swoim unikalnym klimatem, pięknymi widokami, tajemnicami zaklętymi w historycznych zaułkach Sławna i Darłowa, i niepowtarzalnymi smakami pozostawia wyjątkowe wspomnienia. Jeżeli raz odwiedzisz naszą krainę, obejrzysz inny niż wszystkie zachody słońca w główkach darłowskiego portu, odetchniesz wyjątkowym mikroklimatem Dąbek, spojrzysz na morze z brzegu klifów w Jarosławcu lub Wiciu – gwarantujemy, że zawsze będziesz chciał tu wracać!

Na środkowym wybrzeżu Bałtyku, pomiędzy Słupskiem a Koszalinem, w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego leży Powiat Sławieński. Geograficznie to tzw. Wysoczyzna Sławieńska, która jest częścią Równiny Słupskiej. Nadmorski Powiat Sławieński to przede wszystkim dostęp do ok. 50 kilometrów wspaniałych, piaszczystych plaż, które są tutaj wyjątkowo urocze. Żółty piasek w kontraście z błękitem morskiej fali, a wszystko owinięte w aromatyczne iglaste lasy dają relaks tak głęboki, że wspomnienia po nim nie pozwalają wrócić do codzienności i zapomnieć tych chwil już nigdy.

Nadmorski Powiat to uznane turystyczne kurorty – Darłowo z nadmorską dzielnicą Darłówko, Jarosławiec, Dąbki – najmłodsze polskie nadmorskie uzdrowisko oraz inne miejscowości recepcji turystycznej nadmorskiego powiatu, odwiedzają corocznie tysiące turystów. Mimo tego znaleźć można zakątki zaciszne i spokojne oraz odcinki zupełnie dzikich, piaszczystych i szerokich plaż. Nadmorskie jeziora, z których Wicko, Kopań i Bukowo leżą w bezpośredniej bliskości Morza Bałtyckiego oraz te położone w głębi lądu: Łętowskie, Ostrowieckie czy Marszewo, to pełnia możliwości dla miłośników tego typu akwenów. Różne charaktery jezior stwarzają rozmaite możliwości spędzania czasu nad nimi, od windsurfingu, przez kitesurfing po wędkowanie. Rzeki Wieprza i Grabowa w uroku swoich meandrów i okalających je leśnych i rustykalnych krajobrazach to raj dla miłośników kajakarstwa. To również czystość tych wód powoduje, że pełne są one ryb, co przyciąga wędkarzy z różnych zakątków kraju.

To nie wszystko! Dzisiejsze bogactwo zabytkowej architektury Nadmorskiego Powiatu, a szczególnie jego stolicy administracyjnej Sławna oraz turystycznej Darłowa wskazuje, jak ciekawej i bogatej historii musiał być on uczestnikiem w drodze do obecnych czasów. Świadków historii możemy spotkać tu praktycznie na każdym kroku. Wiele obiektów zniszczyła wojna, lecz te, które pozostały stanowią perły architektoniczne. Gotyckie wiejskie kościółki ujęte w Szlak Cystersów, nadmorski Zamek Książąt Pomorskich, ceglane bramy miejskie, kamienne megality – to stałe punkty odwiedzane przez turystów pragnących przenieść się w bardzo odległą historię w ramach krótkiej ucieczki od powiewu nadmorskiej bryzy. Nadmorski Powiat to także sieć rozmaitych szlaków. Począwszy od rowerowych (np. R-10), przez kajakowe (Rzeki Wieprza i Grabowa), a skończywszy na pieszych (np. Droga Św. Jakuba).

Doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, ze nawet najbardziej wymagający turyści znajdą tutaj ofertę dla siebie i bliskich. Bazę turystyczną stanowią różnego typu obiekty. Począwszy od wysokiej klasy hoteli przez ośrodki wczasowe, kolonijne, sanatoria, parki wodne, parki rozrywki ruchowej i intelektualnej, a na szerokiej gamie gospodarstw agroturystycznych skończywszy.

To oczywiście nie wszystko, co oferuje Nadmorski Powiat Sławieński i zapewniamy, że to tylko ułamek. A my gwarantujemy, że Twój pobyt u nas zapewni Ci niezapomniane wrażenia i niezatarte wspomnienia.

Serdecznie zapraszamy!

                     

Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna w Dorzeczu Wieprzy i Grabowej

#Złap oddech
#WybierzSercePolskiegoWybrzeża

www.darlot.pl