Wystawcy

Uzdrowiska Kłodzkie

Uzdrowiska Kłodzkie: zdrowy wypoczynek dla każdego

Uzdrowiska Kłodzkie są największym kompleksem uzdrowisk w Polsce, obejmującym swoim zasięgiem trzy malownicze kurorty: Polanicę-Zdrój, Duszniki-Zdrój oraz Kudowę-Zdrój. Leżą w sąsiedztwie Parku Narodowego Gór Stołowych. Uzdrowiska Kłodzkie to oferta zdrowego wypoczynku, dbania o zdrowie i formę, a także rekreacji

Uzdrowiska Kłodzkie to ponad 100 lat tradycji oraz polski kapitał. Ośrodki kładą nacisk na tradycyjne wartości: zdrowie, wypoczynek oraz możliwość aktywnego spędzania czasu z rodziną. 15 obiektów w 3 lokalizacjach przekłada się na bazę ok. 1 600 miejsc noclegowych. Produkowane przez spółkę wody: Staropolanka, Wielka Pieniawa i Kudowianka są jednymi z najlepiej rozpoznawalnych i najwyżej ocenianych w branży.

Poszczególne uzdrowiska mogą poszczycić się kompleksową ofertą leczniczą oraz rehabilitacyjną, świadczoną przez wykwalifikowany zespół lekarzy i fizjoterapeutów. Gwarancją skutecznego procesu leczenia i udanego wypoczynku w kurortach kłodzkich jest doskonale wyposażona baza rehabilitacyjno-zabiegowa oraz profesjonalna i doświadczona kadra medyczna. Wybierając się do Uzdrowisk Kłodzkich, kuracjusze mogą liczyć na pomoc specjalistów dysponujących nowoczesnym sprzętem medycznym, dzięki któremu możliwe jest m.in. przeprowadzenie diagnostyki ultrasonograficznej, diagnostyki zaburzeń rytmu serca metodą Holtera, diagnostyki układu krążenia, monitorowanie całodobowego ciśnienia tętniczego krwi, jak również wykonanie badań densytometrycznych.

Polanica-Zdrój

Uzdrowisko Polanica-Zdrój specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu, gastrologii oraz kardiologii. Ciekawą propozycję zabiegów wykonywanych w Polanicy-Zdroju stanowią kąpiele mineralne, kąpiele suche CO2, kąpiele solankowe, okłady borowinowe, krioterapia oraz zabiegi z wykorzystaniem minerałów z Morza Martwego. Godne polecenia są także seanse relaksacyjne na Słonecznej Plaży.

Duszniki-Zdrój

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój specjalizuje się w leczeniu chorób z zakresu pulmonologii, gastrologii, ginekologii oraz schorzeń narządu ruchu. Prowadzona jest również diagnostyka i leczenie osteoporozy. Oferowany jest tu niemal pełen wachlarz zabiegów z zakresu hydroterapii, elektroterapii, czy światłolecznictwa. Szczególnie polecane są zabiegi z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych, takich jak: wody mineralne, igliwie i borowina.

Kudowa-Zdrój

Uzdrowisko Kudowa-Zdrój specjalizuje się w leczeniu schorzeń kardiologicznych, niedokrwistości, pulmonologii, endokrynologii, otyłości i schorzeń narządu ruchu. Szeroką propozycję zabiegów stanowią tu kąpiele suche CO2, okłady borowinowe, okłady fango, okłady parafinowe oraz krioterapia ogólnoustrojowa. W uzdrowisku Kudowa-Zdrój realizowany jest program leczenia nadwagi i otyłości, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Obejmuje on diagnostykę, zabiegi fizjoterapeutyczne, leczenie dietetyczne oraz opiekę psychologa. Ponadto, specjalną ofertę przygotowano dla najmłodszych.

Po zdrowie, wypoczynek i urodę

Jednak kuracje i wody mineralne to nie koniec. Do Uzdrowisk Kłodzkich chętnie przyjeżdżają osoby poszukujące rozrywki, rekreacji, sportu czy też właśnie oferty z zakresu pielęgnacji i urody. Bogata oferta spa i wellness, nowoczesne saunaria i baseny to aktualna propozycja dla gości. Czasy sanatoriów, które oferowały jedynie zabiegi lecznicze to przeszłość. Nowoczesne uzdrowisko ma ofertę bogatą w atrakcje dla każdego – nawet najwybredniejszego gościa.