Wystawcy

Styria / Austria

Styria niesie ze sobą różnorodność krajobrazu, której darmo szukać w Europie – jest jednak również znana ze swoich skarbów kulturowych, specjałów kulinarnych i serdeczności mieszkańców. Górna Styria i Styria Południowo-Zachodnia należą do regionów, które autentycznie odzwierciedlają Zielone Serce Styrii i stanowią powiązanie lodowca z winem.

 

Różnorodna Styria jest zbyt piękna, by zatrzymać się tu tylko na chwilę!

Styria jest najbardziej zielonym z krajów związkowych Austrii i gra w zielone w wielu niuansach. Region nie tylko wspaniale zieleni się ponad 60% lasów i kolejną ćwiartką łąk, pastwisk, sadów i winnic, ale jest także wyjątkowo bogaty w przeciwieństwa. Na północy zapierające dech w piersiach krajobrazy górskie, nasączone ziołami hale i samotne lasy zapraszają do wspinaczki, wyszukiwania i wybadania. Na południu i na wschodzie rozciągają się tereny wiejskie; słoneczne winnice, gaje owocowe i pola, na których uprawia się dynie, skłaniają do relaksu. Ponadto w regionie term musują lecznicze wody głębinowe. À propos wody: kąpieliska, których jakość wody równa się wodzie pitnej, strome wąwozy, turkusowe potoki górskie i huczące wodospady wciągają w szerz i wzdłuż w swój urok.

 

 

 

Górna Styria

GÓRNA Styria, czyli HOCHsteiermark – (mój) region urlopowy, w którym się zakochasz. Od Sammering do Hochschwab, aż po Alpy Kruszcowe i jeszcze troszkę dalej – górski krajobraz GÓRNEJ Styrii nacechowany jest turkusową wodą i ciemnozielonymi lasami. Sportowo-rekreacyjne sposoby spędzania wolnego czasu po oferty obiecujące zastrzyk adrenaliny w romantycznej idylli przyrody darują duchową równowagę. W zasadzie GÓRNA Styria uważana jest za nieco senny region, znany tylko nielicznym koneserom, jednak dzięki swojej nieporównywalnej technologii górskiej, jest jak najbardziej na czasie.

Po prostu pokrzepiająca & prawdziwa… www.hochsteiermark.at

 

Styria Południowo-Zachodnia

Regiony Styrii Południowej i Zachodniej uchodzą za doskonały świat uprawy białego wina i szczepu Schlicher i zachwycają wieloma osobliwościami: Południowa Styria, region schlichera i ojczyzna koni lipicańskich tworzą tutaj wspólnie wyjątkowo różnorodny i atrakcyjny region urlopowy, a umiarkowany klimat wręcz zachęca do wycieczek. Smaki, zwyczaje, historia, wino, gościnność, lipicany i przyroda sprostają najróżniejszym wymaganiom. Od austriackich światowej sławy lipicanów, wzdłuż szlaków winnych, łagodnymi reglami aż do (kulturalno-) historycznych perełek i gorących źródeł. Zarówno golfiści, rowerzyści, wędrowcy, urlopowicze poszukujący relaksu, jak i rodziny znajda tutaj doskonałą infrastrukturę – a w dodatku region wyjątkowo łatwo osiągnąć z każdej strony, choćby dlatego, że leży tuż opodal drugiego z kolei co do wielkości miasta w Austrii, Graz.

http://www.sued-west-steiermark.at/