Wystawcy

Gmina Krzyżanowice

Gmina Krzyżanowice leży w bramie do Czech i Polski oraz na Śląsk i Morawy. Tu Odra żłobi swoje naturalne rozlewiska, tworząc unikalne w skali Europy meandry. Tu komponowali Beethoven i Liszt. Tu spędzał chwile młodości Joseph von Eichendorff obok Schillera
i Goethego najwybitniejszy twórca niemieckiego romantyzmu w literaturze. Tu pierwszy raz połączono koleją monarchię Hohenzollernów i Habsburgów. Tu przetrwały stare średniowieczne twierdze i szlacheckie pałace, barokowe kościoły i ludowe kapliczki.
Tu zachowały się bezcenne zabytki techniki – najstarsza polska kuźnia z 1702 roku i równie wiekowy młyn. Tu można obejrzeć kolekcję możnowładczych pochówków rodziny von Reiswitz, równających się z królewskimi zbiorami wawelskimi. Tyle w skrócie o przebogatym dziedzictwie miejscowości Krzyżanowice.

Gmina Krzyżanowice to idealne miejsce dla relaksu i wypoczynku – ścieżki rowerowe, deptaki, przystanie kajakowe oraz niezliczone bogactwo fauny i flory pozwolą każdemu odnaleźć coś dla siebie – z jednej strony relaks i wyciszenie, z drugiej aktywny wypoczynek pełen przygód. Gmina Krzyżanowice pozwala obcować z przyrodą, historią i tradycją w przyjaznej, pełnej aktywności atmosferze – Gmina Krzyżanowie: odkryj, poznaj, zapamiętaj, powracaj.

SONY DSC