Wystawcy

Dolny Śląsk

O wartości rekreacyjnej Dolnego Śląska opowiedzieć może każdy Dolnoślązak. Przekona on Państwa o niepowtarzalności tego regionu Polski; o tym, że jest to Kraina, która orzeźwia  górskim potokiem, urzeka kawiarnianym gwarem miast czy inspiruje  wciąż żywą historią. Rok w rok skrzyżowanie dawnych szlaków handlowych odwiedzają turyści z całego kraju i zagranicy, by w kilka miesięcy później powrócić i przekazać z rąk do rąk dolnośląskie tajemnice kolejnym poszukiwaczom dobrze spędzonego czasu. Dolny Śląsk to zupełnie inny kierunek, łączący Polskę z Europą. To spotkanie odległych emocji i kultur, które nawarstwiały i przenikały się tutaj przez stulecia, pozostawiając po sobie dziedzictwo wyjątkowych stylów i tradycji o bezcennej wartości historycznej. Na Dolnym Śląsku można się wspinać,  jeździć konno, pływać, wędrować i oddychać świeżym powietrzem. Można tu tęsknić za przeszłością i odkrywać przyszłość.

Na stoisku Dolnego Śląska na targach turystycznych w Stronę Słońca będzie można otrzymać materiały przede wszystkim o atrakcjach najbliższych mieszkańcom Opolszczyzny, czyli tych znajdujących się na Ziemi Kłodzkiej. Jest to region przebogaty; można tu zarówno rozkoszować się cichymi, pełnymi uroku uzdrowiskami jak i rozpędzić się na wielu kilometrach szlaków rowerowych i pieszych. Można też wybrać się na spotkanie różnorodnej i ciekawej historii, kultury i architektury.

Będziemy również prezentowali możliwości zwiedzania stolicy regionu, gdzie w ostatnich latach oferta turystyczna bardzo się rozwinęła. Dla osób planujących dłuższe wyjazdy z przyjemnością polecimy i doradzimy odwiedziny dalszych zakątków regionu na czele z Karkonoszami – perełką turystyczną województwa. Serdecznie zapraszamy.