Wystawcy

Czarna Góra

Czarna Góra Resort to całoroczny ośrodek górski położony w miejscowości Sienna u stóp Czarnej Góry na Dolnym Śląsku. Ośrodek od lat plasuje się w ścisłej czołówce polskich stacji narciarskich. Białe szaleństwo to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania! Atutem, który przyciąga turystów do Czarna Góra Resort jest kompleksowość usług – w jednym miejscu i pod jednym szyldem znajdują się hotele, restauracje, ośrodek narciarski i 55 ha wypełnionych atrakcjami terenów rekreacyjnych.

Zimą to jedna z najlepszych stacji narciarskich w Polsce.

Oferuje trasy zjazdowe o zróżnicowanym stopniu trudności, które spełnią oczekiwania tak początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Długie i szerokie nartostrady są profesjonalnie wyprofilowane i naśnieżane. Trasy zjazdowe w Czarna Góra Resort posiadają 4 homologacje FIS. Aż 6 tras ma długość ponad 1000 metrów! Dwie najdłuższe, A i B FIS, mają odpowiednio 1600 i 1680m. Nartostrada A jest jedną z niewielu tras zjazdowych w Polsce o czarnym stopniu trudności. Na niższych wysokościach znajdują się liczne polany narciarskie oraz odpowiednia infrastruktura do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Do najdłuższych tras można wjechać nowoczesną koleją linową. 6-osobowa Luxtorpeda z podgrzewanymi siedzeniami i charakterystycznymi żółtymi osłonami przeciwwietrznymi zapewni Wam komfort na światowym poziomie. A kiedy już zmęczy Cię szusowanie, możesz odwiedzić jedną z wielu restauracji lub SkiBarów albo wybrać się na regenerację do SPA, saunarium lub na basen. A jeżeli zatęskni Ci się za białym szaleństwem, zawsze możesz wrócić na stok na jazdy nocne!

A kiedy śnieg topnieje…

Czarna Góra staje się rajem dla fanów górskich aktywności i odpoczynku w miejscu wolnym od zanieczyszczeń. Miłośnicy górskich wędrówek docenią bogatą siatkę szlaków turystycznych. Tu każdy znajdzie coś dla siebie: górska wyrypa, krajoznawczy spacer z dziećmi, trekking z psem, a może górski Nordic Walking – opcji jest wiele. Czarnogórski rowerowy raj będzie się długo śnił zarówno kolarzom górskim, jak i szosowym, a nawet ekstremalnym downhillowcom. Luxtorpeda zawiezie Ciebie i Twój rower na szczyt, a potem to już od Ciebie zależy, czy wybierzesz górską rowerową wycieczkę czy pełen adrenalin zjazd jedną z 5ciu tras downhillowych. Dla miłośników wrażeń mamy też najdłuższą w Polsce zjeżdżalnię grawitacyjną Czarna Żmija, FunPark z takimi atrakcjami, jak: waterball, eurobungee, tor tubbingowy, samochody elektryczne, quady i ścianką wspinaczkową. A w tym roku pojawi się też park linowy i 180metrowa tyrolka! Nie zapominamy o odpoczynku. Zrelaksować można się na rozległych tarasach naszych restauracji, na zewnętrznym basenie albo nad jednym z najwyżej położonych górskich zalewów z piaszczystą plażą i pięknym pomostem. Już nie musisz wybierać: góry czy woda!