Wystawcy

Zielona Góra

Lata 2022 i 2023 są dla Zielonej Góry wyjątkowe, gdyż obchodzi ona 800-lecie powstania i 700-lecie nadania praw miejskich! Zachęcamy do zwiedzenia naszego miasta, poznania jego historii i odkrycia jego uroków. Pierwsi mieszkańcy dotarli tu około 1222 r., a prawa miejskie zostały przyznane w 1323 r. We współczesnej historii miasta, ważnym wydarzeniem było jego połączenie z gminą w 2015 r. Tym samym Zielona Góra stała się jednym z największych terytorialnie polskich miast.

     

Zielona Góra to miasto związane z kulturą winiarską i gospodarz największego święta wina w Polsce – Winobrania. W samym jej sercu znajduje się charakterystyczna Palmiarnia oraz Park Winny z unikatową winnicą. Do spacerów zachęca zielonogórski deptak – jeden z najdłuższych ciągów pieszych w kraju, otoczony urokliwymi kamienicami.

Zielona Góra nazywana jest kolebką polskiego kabaretu. To stąd wywodzi się wiele grup kabaretowych znanych i cenionych w całym kraju. Dumą miasta są także sportowcy, którzy zdobywają mistrzowskie tytuły zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Zielonogórskie kluby: koszykarski oraz żużlowy, które cieszą się popularnością w całej Polsce, na dobre wpisały się w historię miasta i stały się jego symbolami.

Zielona Góra to stolica najbardziej zielonego regionu w Polsce – województwa lubuskiego. Zarówno w centrum, jak i na obrzeżach znajdują się liczne tereny rekreacyjne – parki i lasy, które stanowią około 50% powierzchni miasta. Rozbudowana sieć ścieżek rowerowych oraz trasy nordic walking są idealną propozycją na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. To tylko niektóre z powodów, żeby bliżej poznać nasze miasto.

Wkręć się z nami w zielonogórski klimat!

Serdecznie zapraszamy!

                     

www.visitzielonagora.pl