Wystawcy

Województwo Śląskie

Województwo Śląskie to region z pozytywną energią. Gwara, góry, jeziora, industrial, imprezy, dziedzictwo UNESCO – wszystko przeplata się budując miejsce tak różnorodne, jak różnorodna jest jego kuchnia.

Katowice – stolica regionu to centrum największego w Polsce obszaru metropolitalnego oraz akademickie i kulturalne serce śląskiego. Romantyczny charakter Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Szlaku Orlich Gniazd zachwyca krajobrazem i bogactwem przyrodniczym. Pasjonaci kultury na Śląsku Cieszyńskim odkryją skarby wielowiekowej historii i wciąż żywej tradycji.
Aktywni turyści z kolei pokochają Beskidy, gdzie szlaki piesze i rowerowe uzupełniają się z ośrodkami i trasami narciarskimi. Dla lubiących wypoczywać aktywnie na wodzie i kochających rowerowe wycieczki doskonałym wyborem okaże się Subregion Zachodni Województwa Śląskiego.

W śląskim znajduje się najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce – Szlak Zabytków Techniki, którego dwa obiekty znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Turystycznych wrażeń dopełniają specjały jednej z najbardziej rozpoznawalnych kuchni w Polsce na Szlaku Kulinarnym „Śląskie Smaki”.

Oficjalny portal turystyczny woj. śląskiego: www.slaskie.travel
Szlak Kulinarny Śląskie Smaki: www.slaskiesmaki.pl
Szlak Zabytków Techniki: www.zabytkitechniki.pl
Szlak Orlich Gniazd: www.orlegniazda.pl