Wystawcy

Uzdrowiska Kłodzkie

Ziemia Kłodzka słynie z dostępności wielu dóbr natury, które wykorzystywane są w tutejszym lecznictwie uzdrowiskowym. To właśnie tutaj można znaleźć czyste źródła naturalnych wód mineralnych, wydobywanych z okolicy Gór Stołowych, które wspomagają leczenie najróżniejszych schorzeń.

                     

Polanica-Zdrój

Uzdrowisko Polanica-Zdrój specjalizuje się w leczeniu chorób kardiologicznych i nadciśnienia, chorób naczyń obwodowych, układu trawienia, ortopedyczno–urazowych, reumatologicznych, oraz górnych dróg oddechowych. W Zakładzie Przyrodoleczniczym zlokalizowanym w sanatorium „Wielka Pieniawa” wykonywanych jest ponad 110 różnych zabiegów leczniczych i rekreacyjnych, takich jak kąpiele mineralne, borowinowe, suche CO2, solankowe a także krioterapia oraz zabiegi na bazie alg i minerałów. W polanickiej pijalni wód znajduje się źródło Wielkiej Pieniawy stosowanej m.in. do kuracji pitnej, kąpieli kwasowęglowych i produkcji butelkowej wody leczniczej.

                     

Duszniki-Zdrój

Leczenie dorosłych w Uzdrowisku Duszniki-Zdrój obejmuje schorzenia układu oddechowego, przewodu pokarmowego, ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, osteoporozę, choroby kardiologiczne i nadciśnienie oraz choroby kobiece. W Uzdrowisku wykonywane są zabiegi przyrodolecznicze takie jak naturalne kąpiele mineralne i igliwiowe, zabiegi z wykorzystaniem borowiny (okłady, kąpiele, tampony czy fasony borowinowe). Zabiegi z zakresu hydroterapii, elektroterapii, inhalacje solankowe, masaże lecznicze, gimnastyka lecznicza. Kuracjusze korzystają z kuracji pitnych i leczenia dietetycznego. Na miejscu zapewniona jest całodobowa opieka lekarsko – pielęgniarska. Zabiegi przyrodolecznicze ordynowane są przez lekarza prowadzącego, a ich realizacja odbywa się pod okiem fachowego personelu.

                     

Kudowa-Zdrój

Skarbem Uzdrowiska są szczawy wodorowęglanowo –sodowo – wapniowe, żelaziste i borowe. Stosuje się je do kuracji pitnej, kąpieli mineralnych i unikatowych suchych kąpieli. Innym naturalnym surowcem leczniczym jest borowina, którą wykorzystuje się do kąpieli i okładów. Leczenie dorosłych obejmuje choroby przewodu pokarmowego, ortopedyczno – urazowe, endokrynologiczne, otyłość choroby układu krwiotwórczego, układu krążenia, choroby reumatologiczne.
Uzdrowisko Kudowa-Zdrój jako jedno z nielicznych w Polsce specjalizuje się w leczeniu otyłości i nadwagi wśród dzieci i młodzieży. W naszej ofercie skierowanej do młodszego pokolenia znajduje się pełen zakres rehabilitacji schorzeń układu ruchu. Kuracje adresowane do dzieci realizowane są w dedykowanym ośrodku Jagusia.

                     

Uzdrowiska Kłodzkie to również perły polskich kurortów z bogatą historią i urokliwą architekturą. W naszych zabytkowych obiektach, poza ofertą uzdrowiskową, można znaleźć również szeroki wachlarz zabiegów SPA & Wellness, wodne strefy rekreacji, centra sportowe oraz wycieczki oferowane przez uzdrowiskowe biuro podróży.