Wystawcy

Pszczyna

Będąc na Śląsku nie sposób nie odwiedzić Pszczyny. Malownicze miasteczko położone w otoczeniu rozległych lasów, jest ulubionym miejscem wypadów mieszkańców aglomeracji śląskiej.

Spacer po mieście rozpoczyna się na zabytkowym rynku, którego układ urbanistyczny zachował się od średniowiecza. Stąd przez Bramę Wybrańców można wejść do pszczyńskiego zamku. To niewątpliwie największa atrakcja turystyczna regionu. Muzeum, będące dawnym zamkiem książęcym, zaliczane jest do najwspanialszych zespołów parkowo-pałacowych w kraju. Ekspozycja obejmuje odtworzone z wielką dbałością magnackie wnętrza mieszkalne z przełomu XIX i XX w. Pszczyński zamek nazywany jest często polskim Wersalem, i nie jest to porównanie ani na wyrost.

W samym sercu miasta, kilkaset metrów od zabytkowej starówki, czeka kolejna niespodzianka. W części parku zwanej Dziką Promenadą stanąć możemy oko w oko z królem puszczy. Pokazowa Zagroda Żubrów otrzymała w 2009 roku tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej w województwie śląskim. Miłośników techniki zachwyci wspaniałe, unikatowe Muzeum Prasy Śląskiej.

Lokalne władze stawiają także na rozwój turystyki aktywnej. W Ośrodku Sportów Wodnych każdy znajdzie coś dla siebie, od spokojnego żeglowania po wyczynowy kitesurfing.

Na amatorów relaksu w malowniczym otoczeniu czeka pole golfowe, a dla amatorów dwóch kółek ziemia pszczyńska oferuje kilkanaście oznakowanych tras rowerowych, w tym fragment europejskiej trasy rowerowej „Greenways” z Krakowa do Wiednia. W mieście działa również system rowerów miejskich.

Zapraszamy!

 

LINK do strony