Wystawcy

Podziemne Miasto Osówka

Podziemne Miasto Osówka

Góry Sowie na Dolnym Śląsku kryją wiele tajemnic związanych ze skarbami III rzeszy niemieckiej oraz mroczne tajemnice II wojny światowej. Wiosna i lato to wspaniały okres, aby odwiedzić obiekt historyczny o nazwie Podziemne Miasto Osówka. To kompleks podziemnych sztolni i budowli oraz bunkrów na powierzchni ziemi, wybudowany podczas II wojny światowej przez rzeszę niemiecką w ramach projektu Riese. Pracownicy i więźniowie przez bardzo krótki okres wydrążyli prawie 2 km podziemnych korytarzy. Wybetonowano część korytarzy i wyrobisk oraz rozpoczęto tworzenie bunkrów na powierzchni ziemi.

Obecnie podczas wędrówek z przewodnikiem można zobaczyć betonowe labirynty, wartownie, wielkie hale, ekspozycje, wystawy dźwiękowe oraz można poznać niesamowitą historię miejsca. Brak oficjalnych dokumentów sprawia, że ciągle mówi się o hipotezach, co do przeznaczenia obiektu. Jedni podają informację o tajnej kwaterze dla Hitlera, inni o podziemnych fabrykach zbrojeniowych i laboratoriach badawczych. Pojawia się także wątek ukrytych przez Niemców, przed zakończeniem wojny, dokumentów i skarbów. Te wszystkie elementy przyciągają turystów chcących odkryć tajemnice podziemnego miasta.

Jeśli lubicie historię pokazaną w nowoczesny sposób – idealna będzie dla Was trasa historyczna – multimedialna. Chcecie cofnąć się w czasie do otwarcia podziemi? Dobrym rozwiązaniem będzie trasa retro. A może wybierzecie trudniejszą wyprawę po sztolniach? Idealna będzie trasa powojenne historie – ekstremalnie.

Obiekt dostępny jest do zwiedzania przez cały rok.

Serdecznie zapraszamy!

                     

Podziemne Miasto Osówka Spółka z o.o.

Sierpnica, ul. Świerkowa 29 D
58-340 Głuszyca, powiat: Wałbrzych, województwo: Dolny Śląsk, Polska

www.osowka.pl

e-mail:biuro@osowka.pl
tel: 0048 74 84 56 220