Wystawcy

Mielno / Zapraszamy o każdej porze roku

Gmina Mielno, to jedno z najbardziej atrakcyjnych kąpielisk na polskim wybrzeżu. Na turystów czekają szerokie, piaszczyste plaże, morski mikroklimat oraz bogactwo walorów przyrodniczych z krajobrazem wydmowym terenów nadbrzeżnych, lasami  i dziesiątym co do wielkości w Polsce jeziorem Jamno.

Dzięki sprzyjającym warunkom biofizycznym środowiska, leczniczemu wpływowi morza, w gminie Mielno występują sprzyjające warunki do klimatoterapii mającej zbawienny wpływ na zdrowie. Gminne kąpieliska zdobyły uznanie
w rankingach oceniających czystość plaż i wód, bezpieczeństwo oraz infrastrukturę. 

plaża w Mielnie

 

Turyści odwiedzający naszą gminę znajdą doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Każda z miejscowości położonych na terenie gminy jest inna. W zależności od oczekiwań i potrzeb klientów można korzystać z usług hoteli i ośrodków o wysokim standardzie, centrów konferencyjnych, SPA, jak i prywatnych kwater, domków letniskowych i pól namiotowych.

ulica nadbrzeżna mielno

Oferta turystyczna gminy Mielno zadowoli zarówno młodych spragnionych rozrywki   i zabawy w dyskotekach, jak i tych którzy chcą wypocząć w ciszy i spokoju.

Dbając o różnorodność oferty turystycznej gmina w sezonie letnim przygotowuje cykl wydarzeń kulturalnych pod wspólną nazwą Mieleńskiego Lata Artystycznego, gdzie można uczestniczyć w takich wydarzeniach jak: Karaoke Super Star czy Gorączka Złota.

Na osoby szukające aktywnego wypoczynku czekają szlaki piesze i rowerowe. Zapraszamy amatorów sportów wodnych tj windsurfingu, kiteboardingu, żeglarstwa  i wędkarstwa do korzystania z mieleńskiego wybrzeża, jak i jeziora Jamno. W gminie odbywają się liczne imprezy sportowe, m. in. regaty żeglarskie pn. „Gala Żagli” na jeziorze Jamno czy zawody kiteboardingowe.
W tym roku od 2 do 8 września Gmina Mielno będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Kiteboardingu ! To dla nas duże wyróżnienie.

mors mielno

Gmina Mielno to również wypoczynek zimą. Mówi się, że Mielno to zimowa stolica wszystkich morsów.
To właśnie tu od 11 lat, w drugi weekend lutego organizowany jest Międzynarodowy Zlot Morsów.
To bardzo widowiskowe i emocjonujące wydarzenia, które  przyciągają miłośników zimowych kąpieli, ale również osoby im kibicujące. Zloty to nie tylko kąpiel w zimowym Bałtyku, ale także zabawa przy muzyce, występy zespołów i inne atrakcje. W tym roku po raz pierwszy podczas XI Międzynarodowego Zlotu Morsów 2014 odbył się I Winter Race Mielno 2014. Obie imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dowodem tego była rekordowa liczba uczestników wspólnej kąpieli– 1736 osób.
Już dziś zapraszamy na XII Międzynarodowy Zlot Morsów, który odbędzie się w dniach 13-15.02.2015.

morsy2

Będzie nam miło gościć Państwa na mieleńskiej ziemi. Zapraszamy do gminy Mielno o każdej porze roku.