Wystawcy

Mazury na szlaku kultury

Nowy produkt kulturalno-turystyczny na Mazurach. Tutaj sezon będzie trwał cały rok.

„Mazury na szlaku kultury”, bo o tym produkcie mowa, to całoroczna oferta skierowana do turysty indywidualnego, korporacji, małych i średnich firm, agencji eventowych czy biur turystyki biznesowej. Produkt wdrażany jest przez cztery przedsiębiorstwa z Mazur, które założyły konsorcjum i realizują projekt „M2 System”.

Mazury do kwadratu – tak można rozwinąć nazwę projektu „M2 System”. Cztery regionalne przedsiębiorstwa połączyły swoje siły i realizują zupełnie nowy jakościowo produkt turystyczny „Mazury na szlaku kultury”. Jedno jest pewne: będzie kulturalnie, smacznie i aktywnie. W dodatku przez cały rok.

                     

Całoroczny i sieciowy produkt turystyczny

Twórcami tego projektu są cztery firmy z Mazur. Efektem ich działań będzie całoroczny produkt, który wystartuje już za trzy miesiące. Powiązane ze sobą pakiety usług realizowane będą w Węgorzewie, Starych Sadach, Mikołajkach i Piszu – kluczowych lokalizacjach Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

– Nasze usługi powstaną w formie kompleksowych, objętych wspólnymi cenami i wytwarzanych wspólnie pakietów – wyjaśnia Robert Śliwiński, lider projektu i właściciel Hotelu Robert’s Port Żegluga Pasażerska Mikołajki, który znajduje się nad jeziorem Tałty w Starych Sadach koło Mikołajek. Słowem klucz jest tu „całoroczny”. Tak rozległego obszaru, umożliwiającego uprawianie wszelkich rodzajów turystyki wodnej nie ma nigdzie w Europie. Mazury rocznie odwiedza milion osób. Problemem jest jednak silna sezonowość tej krainy. I doskonale o tym wiedzą realizatorzy projektu „M2 System”. Chcą odwrócić ten niekorzystny trend i sprawić, aby Mazury tętniły życiem przez cały rok.

Jak już wspomnieliśmy, konsorcjanci prowadzą swoje przedsiębiorstwa w strategicznych punktach Mazur. I jest to ich pierwsza siła. Druga to wieloletnie doświadczenie w branży. Liderem projektu jest Hotel Robert’s Port Żegluga Pasażerska Mikołajki. To największy i najstarszy spośród podmiotów, które realizują „M2 System”. Firma Roberta Śliwińskiego działa na Mazurach od ponad 40 lat. Grupa Amax istnieje od 2004 r. Jest m.in. właścicielem dwóch portów jachtowych w Mikołajkach i Starych Sadach. Ośrodek Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Camp-Pisz funkcjonuje od ćwierć wieku. Główną działalnością firmy są usługi hotelarskie, gastronomiczne i organizacja aktywnego wypoczynku. Biuro Turystyki Żeglarskiej Róża Wiatrów działa w Węgorzewie od 1997 r. To jedna z największych szkół żeglarskich na Mazurach.

                     

Trzy rdzenie – jeden produkt

Produkt „Mazury na szlaku kultury” stawia przede wszystkim na kulturę, aktywny wypoczynek i smaczną kuchnię. Jest skierowany do turysty indywidualnego, ale też do korporacji, małych i średnich firm, agencji eventowych czy biur turystyki biznesowej. Oferty będzie można konfigurować w dowolny sposób, a pakiety powstaną w oparciu o wspólne kalendarium wydarzeń.

Pierwszy rdzeń: Mazury – czasoprzestrzeń kultury, to całoroczna i kompleksowa infrastruktura wystawienniczo-kulturalna. Mazurskie Centrum Kulturalno-Wystawiennicze (na 450 osób) w Starych Sadach będzie pełnić rolę centrum całego produktu. To właśnie tam odbywać się będą najważniejsze wydarzenia: zakończenia regat, eventy na wodzie, duże koncerty, wernisaże czy konferencje. W pobliżu, na Jeziorze Tałty, Grupa Amax zajmie się organizacją corocznych wydarzeń, takich jak regaty czy duże imprezy firmowe dla klientów korporacyjnych. Obiekty kulturalno wystawienniczy w Piszu i eventowy w Węgorzewie będą pełnić rolę uzupełniającą dla MCKW.

W planach konsorcjum jest ponadto organizacja cyklicznych imprez, np. pokazów kinowych czy kabaretowych, również na wodzie. A skoro mowa o wodzie… nie zabraknie również innowacyjnych usług. Jedną z nich jest wynajem pływającej platformy gastronomicznej. Ta specyficzna tratwa stanowić będzie mobilne zaplecze wodnej restauracji, ale umożliwi też obsługę cateringową regat czy innych imprez. Kolejna innowacyjna usługa to noclegi na jeziorze. Mazurskie Domy na Wodzie znajdują się w Piszu na jeziorze Roś i zakotwiczone są w przystani Hotelu Joseph Conrad. Ich styl nawiązuje do wyglądu kajut na statku. W środku jest m.in. minibar i darmowe Wi-Fi.

– Pakiety kulturowe, tworzone w oparciu o planowane wydarzenia, będą dostosowywane do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Inne będą dla żeglarzy w wakacje, inne dla gości indywidualnych po sezonie, a jeszcze inne dla klientów korporacyjnych w ramach imprez czy eventów zamkniętych – tłumaczy Robert Śliwiński. Rdzeń Mazurskie podróże kulinarne to propozycja wspólnej oferty gastronomicznej. W szczególności będzie to catering i obsługa gastronomiczna dużych wydarzeń na wodzie, jak również propagowanie autorskiej kuchni opartej na potrawach regionalnych w ramach wyjątkowych przepisów stworzonych przez Mazurskie Laboratorium Smaku.

Trzeci rdzeń – Mazurskie Centra Aktywności – to kompleksowa oferta aktywnego spędzania czasu. Zimą dostępne będą bojery czy narty biegowe, latem kajaki, rowery wodne czy jachty. Pojawią się również, często niefunkcjonujące do tej pory w Polsce usługi, jak np. sieciowa wypożyczalnia rowerów czy zorganizowane wycieczki przyrodnicze i krajoznawcze.

                     

Wszystko w jednym miejscu

Zaplanowanie wypoczynku ułatwi strona internetowa i dedykowana aplikacja mobilna na systemy Android i iOS. W aplikacji pojawi się kalendarz wydarzeń i pełny katalog pakietów wraz z możliwością wyboru dodatkowych usług, ich rezerwacji i płatności online. Nie zabraknie również działu Aktualności – tam pojawią się informacje o promocjach, ofertach czasowych i specjalnych oraz planowanych wydarzeniach i imprezach.

Zapraszamy nad Wielkie Jeziora Mazurskie!

Odwiedź naszą stronę internetową albo profil na Facebook’u!