Wystawcy

Lubuskie

Aktywny odpoczynek, wędkarstwo, turystyka kajakowa, żeglarstwo czy nasze dziedzictwo kulturowe, a więc: pałace, zamki i dwory. Region lubuski jest pełen atrakcji.

W Lubuskiem jest około 250 obiektów architektury rezydencjonalnej. To m.in. Pałac Książęcy w Żaganiu (rezydencja wzniesiona na rozkaz księcia Albrechta Wallensteina w XVII w., to jedna z najokazalszych budowli barokowych w Polsce, otoczona urokliwym parkiem), Pałac w Mierzęcinie (zbudowano w latach 1861 – 1863 z inicjatywy Roberta Friedricha von Waldow, w latach 1999 – 2001 staraniem nowych właścicieli gmach pałacu poddano gruntownej renowacji), Zamek Królewski w Międzyrzeczu (wzniesiony w ok. 1350 r. przez króla Kazimierza Wielkiego w miejscu grodu z IX w., zamek jest otoczony fosą, wokół znajduje się także park z XIX w.), wczesnobarokowy pałac w Zaborze, XVIII-wieczny pałac w Wiechlicach, późnobarokowy pałac w Bojadłach czy Zamek Joannitów w Łagowie.

Lubuskie to również aktywny odpoczynek, wędkarstwo, turystyka kajakowa czy żeglarstwo. A przy tym szybko rozwijająca się baza turystyczna, niespożyta pomysłowość i aktywność mieszkańców. Wszystko to oferują nasze jeziora!

Lubuskie jest często nazywane krainą 500 jezior, w rzeczywistości jest ich jeszcze więcej, bo około 600. Zajmują powierzchnię ponad 13 tys. hektarów, czyli ponad 9 proc. całego regionu. A z lubuskich jezior można dopłynąć aż do… Bałtyku.- Mamy siedem parków krajobrazowych, 64 rezerwaty przyrody i z uwagi na to, że region jest zdrowy i czysty, niezwykłe gatunki roślin oraz zwierząt. W naszych jeziorach występuje aż 50 gatunków ryb spośród 80 w całej Polsce. Można smakować ryby, wędrować naszymi lasami, ale również pływać przepięknymi jeziorami. A do tego można się poczuć jak w bajce, zwiedzając pałace, zamki i dwory – mówi marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.