Wystawcy

Hiszpania

Lanzarote

 

Wyspa Lanzarotre to Rezerwat Biosfery i wspaniały turystyczny kierunek, którego harmonia pomiędzy przyrodą, sztuką i kulturą w wulkanicznym krajobrazie zadziwia każdego przyjeżdzającego tu turystę. Erupcje wulkaniczne w XVIII i XIX wieku nadały wyspie spektakularnego i unikalnego aspektu. Z jednej strony jeziora lawy, jaskinie i wulkaniczne kratery, z drugiej jasne czyste plaże i krystaliczna woda. Piękno krajobrazu współgra z dziełem człowieka. Wulkany, piasek, formacje lawy tworzą niesamowity horyzont i sprawiają, że pobyt tutaj należy do niezapomnianych. Naturalne uroki wyspy uzupełnia wysoka jakość oferowanych usług turystycznych. Jeśli dodamy do tego klimat wiecznej wiosny, dzięki któremu możliwe jest korzystanie z plaż i słońca przez okrągły rok, Lanzarote spełnia wszelkie warunki idealnego kierunku wakacyjnego.

Turismo Lanzarote
C/ Triana, 38
35500 – Arrecife
Tel. 34 928 81 17 62
Fax. 34 928 80 00 80
info@turismolanzarote.com
www.turismodelanzarote.com

Fuerteventura

 

Posiadająca znakomite warunki naturalne, ze swoim uderzającym kontrastem kolorów niekończących się plaż o białym piasku, turkusowych wodach i czerni wulkanicznych gór, Fuerteventura to prawdziwa uczta dla zmysłów. Jej uprzywilejowany klimat o średnich rocznych temperaturach 23 stopni i prawie nieistniejącym deszczu zachęca, by korzystać ze środowiska naturalnego przez cały rok. Mistrzowskie połączenie luksusu z przyrodą definiuje podaż Fuerteventury

Fuerteventura Tourist Board
poland@visitfuerteventura.es
www.visitfuerteventura.es/pl/

Gran Canaria

Patronat Turystyki Gran Canarii jest instytucją odpowiedzialną za promocję wyspy na świecie. Gran Canaria oferuje ogromnie zróżnicowany krajobraz, niezwykle intensywne atrakcje kulturalne w połączeniu z szeroką gamą możliwości spędzenia czasu wolnego.
Nasze nieustanne wysiłki w kierunku ulepszania oferty turystycznej sprawiają, że jesteśmy ciągle na etapie rozwoju w celu zaspokojenia nawet najbardziej ymagających gustów.

Gran Canaria Tourist Board
C/ Triana, 93
35002 Las Palmas de Gran Canaria
T. +34 928 21 96 00
F. +34 928 36 93 00
Alfonso@grancanaria.com
www.grancanaria.com

Teneryfa

Teneryfa jest wulkaniczną wyspą na Oceanie Atlantyckim, gdzie zima bardziej przypomina wiosnę dzięki wymarzonej rocznej średniej temperaturze 23 st. C. To miejsce, gdzie ludzie są naprawdę przyjaźni — idylliczny raj o tak zróżnicowanych
krajobrazach, że ma się wrażenie przebywania w tysiącu miejsc na świecie równocześnie. Natomiast wycieczka do Parku Narodowego Teide, gdzie podziwiać można rozległy obszar wulkaniczny o księżycowej scenerii, niemal jak z filmów SF, jest
już prawie podróżą na inną planetę. Teneryfa to idealne miejsce na wakacje, gdzie można robić setki ciekawych rzeczy. Przyciąga miłośników słońca z całej Europy — tu mogą wylegiwać się na plaży, opalać i uprawiać sporty wodne. Kusi także magiczną przyrodą i zróżnicowanymi krajobrazami, od surrealistycznych pustyń po porośnięte bujną zielenią góry. W dodatku to wszystko jest tak blisko siebie. Na tej wyspie można dobrze się bawić na wiele sposobów. Ci, którzy już nas znają, wracają tu co rok, aby przeżywać niesamowite przygody i kolejny raz ożywić szczęśliwe wspomnienia.
Znajdziesz u nas nowoczesne hotele, mnóstwo pomysłów i możliwości ciekawego spędzenia czasu. Wyspa oferuje znakomitą kuchnię tradycję i kulturę, zapewniamy bezpieczeństwo i gościnność. Czego więcej możesz potrzebować? Przed wyjazdem musisz się tylko przygotować na najlepsze chwile swojego życia.

Turismo de Tenerife
Avda. de la Constitución, 12
38005 Santa Cruz de Tenerife, I. Canarias, España
Tel: +34 922 23 78 75
Fax: +34 922 20 40 61
promotion@webtenerife.com
www.webtenerife.com

Andaluzja

Instytucja publiczna, Turismo Andaluz, została stworzona w celu promocji i komercjalizacji andaluzyjskich zasobów turystycznych. By sprostać temu zadaniu, Turismo Andaluz ściśle współpracuje z hiszpańskimi Biurami Radców ds. Turystyki
za granicą, a także z touroperatorami i biurami podróży na największych rynkach źródłowych. Andaluzja jest jedną z najważniejszych destynacji turystycznych na świecie. Zawdzięcza to szerokiej ofercie hotelarskiej i gastronomicznej, bogatemu dziedzictwu historycznemu oraz plażom, które uczyniły z niej jeden z najatrakcyjniejszych regionów Europy dla blisko ośmiu milionów turystów, corocznie przyjeżdzających tutaj na wakacje. Zapraszamy do podróży w czasie – poznania andaluzyjskiej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości oraz zanurzenia się w gęstą sieć szlaków, które pozwolą odkryć tę wyjątkową krainę.

Turismo Andaluz
c/ Companía, 40
29008 Málaga – Espana
Tel.: +34 951 299 367
Fax: +34 951 299 635
fblanco@andalucia.org
www.andalucia.org

 

Galicja

Zielona, tajemnicza, pełna legend z malowniczą, poszarpaną linią brzegową pełną uroczych zatoczek, trochę dzika, ale też miejsce o wspaniałej kulturze i historii. Galicja wymyka się steoretypowemu postrzeganiu Hiszpanii. Ma własny język, tylko tu spotkamy charakterystyczne spichlerze zwane hórreos a muzykę tworzą charakterystyczne odglosy bębnów, dud i harf. W górach Galicji od wieków żyją stada dzikich koni. I od wieków raz do roku człowiek ingeruje w ich życie urządzajac jedyny w swoim rodzaju spektakl zwany „rapa das bestas” przyciagający wielu miłośników tej tradycji oraz turystów z kraju i ze świata. W Galicji też znajduje się cel tysięcy pielgrzymów – Santiago de Compostela z grobem św. Jakuba Apostoła. To także region znany z doskonałej kuchni, win i likierów.

TURISMO DE GALICIA,
Tlf:  +34 981 54 25 20,
Fax: +34 981 53 75 88 (hotel Radisson)
xan.gonzalez.perez@xunta.es
mayancen@xunta.es

Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii

Celem Biura Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii jest promocja Hiszpanii jako kierunku turystycznego na rynku polskim za pośrednictwem różnego rodzaju akcji promocyjnych koordynowanych przez Instytut Turystyki TURESPAÑA w Madrycie i we współpracy w władzami regionalnymi. Są to m.in:
– spotkania robocze przedstawicieli hiszpańskiego i polskiego sektora turystycznego z prezentacjami różnych kierunków, które zwykle poprzedzane są worhshopami.
– podróże do Hiszpanii dla przedstawicieli polskich tour operatorów i przedstawicieli polskich mediów jak dziennikarze prasowi i TV .
– udział w międzynarodowych targach turystycznych. .
– promocja Hiszpanii w różnych miastach w Polsce (m.in. w dużych centrach handlowych), udział w imprezach masowych takich jak np. Europa na Widelcu we Wrocławiu, Święto Saskiej Kępy w Warszawie, Jarmark Tumski w Płocku, Piknik nad Odrą w Szczecinie lub sportowych (Euro 2012 w Gdańsku, ARENA Wisła w Płocku, mistrzostwa Windsurfingu na Stadionie Narodowym), festiwalach podróżniczych czy też imprezach poświęconych Hiszpanii np. Dni Hiszpanii w Białymstoku itd. –imprezach skierowanych do tzw. konsumenta ostatecznego czyli do potencjalnych turystów.
– usługi informacyjne: każda osoba indywidualna, firma, agencja podróży, dziennikarz czy jakakolwiek instytucja może do nas napisać, zadzwonić lub przyjść osobiście i poprosić o informację związaną z turystyką w Hiszpanii.
– udostępnianie zdjęć dot. Hiszpanii, filmów promocyjnych na DVD oraz przesyłanie materiałów promocyjnych w postaci broszur i map.
– newsletter rozsyłany drogą elektroniczną raz na 3 miesiące na około 27 tysięcy adresów.
– współpraca przy dużych kampaniach reklamowych i wizerunkowych oraz produktu przygotowanych z inicjatywy Turespanii.
– prowadzenie strony na portalu społecznościowym facebook, na której cyklicznie organizowane są konkursy, w których nagrodami są książki o Hiszpanii lub hiszpańskie produkty spożywcze.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszym biurem (telefonicznie, mailowo, osobiście) od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 16.00

Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii
Ul. Widok 10
00-023 Warszawa
Domofon 103, II pietro
Tel 22 556 40 80