Wystawcy

Gmina Ozimek / "niezwykła w dzień… magiczna nocą”

Malownicze tereny Gminy Ozimek rozciągają się wzdłuż obu brzegów Małej Panwi, wśród lasów dawnej Puszczy Śląskiej na Równinie Opolskiej. Gospodarstwa agroturystyczne oferują świetnie wyposażoną bazę noclegową oraz zapewniają liczne atrakcje, m.in. paintball, jazdę na quadach, naukę jazdy konnej. Dodatkowo na turystów czekają spływy kajakowe na Małej Panwi, rozbudowana sieć ścieżek rowerowych oraz kompleks akwenów wodnych w Biestrzynniku i Grodźcu zachęcający do plażowania i wędkowania.

15. Osrodek zarybieniowy Poliwoda

Największą atrakcją turystyczną jest JuraPark w Krasiejowie, który oferuje liczne atrakcje min. kino 5D, niezwykłe prehistoryczne oceanarium, Jurajską Plażę, znakomity park rozrywki i Tunel Czasu. Pawilon Paleontologiczny zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Ekspozycja pt.: „Świat Opolskiego Dinozaura” ma charakter “ in situ”. Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Zobaczyć można tu rekonstrukcje szkieletu najstarszego jak dotąd odkrytego pradinozaura Silesaurusa opolensisa.

Gmina Ozimek może poszczycić się najstarszym w Europie żelaznym mostem wiszącym z 1827r., w którego bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się Muzeum Hutnictwa oraz Kadź Hutnicza. Dodatkowo warto przejść Aleją Schinkla i zobaczyć Kościół Ewangelicko-Augsburski z 1819 r.

1. Most

Ponadto w czerwcu 2014 r. zostanie otwarta nowa atrakcja Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie, który przeprowadzi uczestników przez tajemnice pochodzenia człowieka. Zwiedzający razem z wirtualnym przewodnikiem odbędą podróż do czasów naszych przodków.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapraszamy zwiedzania i wypoczynku w Gminie Ozimek.