Wystawcy

Gmina Mielno

gminne

Gmina Mielno, to jedno z najbardziej atrakcyjnych kąpielisk na polskim wybrzeżu. Na turystów czekają szerokie, piaszczyste plaże, morski mikroklimat oraz bogactwo walorów przyrodniczych z krajobrazem wydmowym terenów nadbrzeżnych, lasami oraz dziesiątym, co do wielkości w Polsce jeziorem Jamno.

Turyści odwiedzający naszą gminę znajdą doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Każda z miejscowości położonych na terenie gminy jest inna. W zależności od oczekiwań i potrzeb klientów można korzystać z usług hoteli i ośrodków o wysokim standardzie, centrów konferencyjnych, SPA, jak i prywatnych kwater, domków letniskowych i pól namiotowych.

plaża w Mielnie ulica nadbrzeżna mielno

Oferta turystyczna gminy Mielno zadowoli zarówno młodych spragnionych rozrywki, jak i tych, którzy chcą wypocząć w ciszy i spokoju.

Dbając o różnorodność oferty turystycznej gmina w sezonie letnim przygotowuje cykl wydarzeń kulturalnych pod wspólną nazwą Mieleńskiego Lata Artystycznego, gdzie można uczestniczyć w takich wydarzeniach jak: Karaoke Super Star lub Kino na leżakach.

Na osoby szukające aktywnego wypoczynku czekają szlaki piesze i rowerowe. Zapraszamy amatorów sportów wodnych tj. windsurfingu, kiteboardingu, żeglarstwa i wędkarstwa do korzystania z mieleńskiego wybrzeża, jak i jeziora Jamno.

mors mielno

morsy1

Gmina Mielno to również wypoczynek zimą. Mówi się, że Mielno to zimowa stolica wszystkich morsów. To właśnie tu od 12 lat, w drugi weekend lutego organizowany jest Międzynarodowy Zlot Morsów. To bardzo widowiskowe i emocjonujące wydarzenia, które przyciągają miłośników zimowych kąpieli. Zloty to nie tylko kąpiel w zimowym Bałtyku, ale także zabawa przy muzyce, występy zespołów i inne atrakcje.

Będzie nam miło gościć Państwa na mieleńskiej ziemi. Zapraszamy do gminy Mielno o każdej porze roku.

Warto zobaczyć:

  • Pomnik jelenia w Mielnie
  • Pomnik morsa w Mielnie
  • Latarnia w Gąskach
  • Przystań rybacka w Unieście
  • Przystań rybacka w Chłopach
  • Atrakcje nad jeziorem Jamno i kanał Jamieński
  • Aleja lipowa na drodze z Mielna do Mielenka

morsy2