Wystawcy

Soliner łódź solarna

Jacht SOLLINER zasilany energią słoneczną to mały, luksusowy katamaran o napędzie elektrycznym, mieszczący na swoim pokładzie 10 osób.
Rejs tym katamaranem odbywa się w absolutnej ciszy umożliwiając zarówno obserwację niczym niepokojonej przyrody, jak i błogi relaks.
Eksploatacja jachtu nie wymaga ponoszenia znacznych nakładów, a wysoka bezawaryjność oznacza brak kosztów serwisowania. Jednak najważniejszym czynnikiem jest zerowy koszt zasilania. SollinEr jest również znakomitą inwestycją zarówno na potrzeby indywidualne jak i biznesowe – z powodzeniem sprawdzi się jako taksówka wodna, stolik restauracyjny, czy łódź turystyczna. Idealnie nadaje się do eksploracji miejskich kanałów, rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych ze strefą ciszy, jak również poradzi sobie w strefie morskiego wybrzeża czy w nurcie rzek.
Charakterystyczną cechą katamaranu SollinEr jest dach, na którym umieszczone są panele fotowoltaiczne o mocy 1120 Wat. Dach ten jest nie tylko nośnikiem energii, ale również dzięki regulowanym elektrycznie wysokością, daje możliwość przepłynięcia np. pod nisko zawieszonym mostem, zapewnia ochronę przed deszczem lub umożliwia odpoczynek przed zbyt intensywnym słońcem. Niewątpliwie dodatkowymi atutami obniżanego elektrycznie (8 sekund) daszku są możliwośći dokowania, transportu czy garażowania.
Zastosowane najnowsze technologie przy produkcji tego jachtu czynią go niezwykle lekkim, a jednocześnie jednym z najbardziej bezpiecznych i wytrzymałych konstrukcji tego typu na świecie.
Warto dodać, że jacht SollinEr został uznany jako Eko Produkt Roku 2015, a w roku 2017 Agencja Rozwoju Przemysłu nadała mu tytuł Produktu Roku we wszystkich kategoriach.