Wystawcy

Flisacy Pienińscy

Zapraszać do tego zakątka naszej Ziemi trzeba jedynie tych, którzy nigdy tutaj nie byli. Kto jednak choć raz zetknął się z niepowtarzalnym pięknem tego miejsca, wie jak bardzo jest ono wyjątkowe. Wspaniała przyroda, jej odrębność, oryginalność krajobrazu, barwna przeszłość tej ziemi, cenne zabytki kultury oraz żywy do dziś folklor góralski sprawiają, że Pieniny odwiedza corocznie kilkaset tysięcy osób.

Najprzyjemniejszą formą zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego jest spływ Przełomem Dunajca. Tradycje tej wyjątkowej atrakcji turystycznej sięgają pierwszej połowy XIX wieku. W 1934 roku, w dwa lata po utworzeniu Pienińskiego Parku Narodowego powstało Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec, które zajmuje się organizacją spływu.

Sezon flisacki trwa o 1 kwietnia do 31 października. Pływamy codziennie z wyjątkiem pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych i święta Bożego Ciała. Spływ rozpoczyna się na przystani flisackiej w Sromowcach – Kątach, gdzie znajduje się parking, pawilon wystawowy Pienińskiego Parku Narodowego, punkt informacji turystycznej, kioski z pamiątkami, restauracja oraz kasy biletowe. Można również rozpocząć spływ z drugiej przystanie w Sromowcach Niżnych pod Trzema Koronami.

Sprzedaż biletów odbywa się na bieżąco i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Łodzie odpływają po zebraniu minimalnego stanu to jest 10 osób. W przypadku mniejszej ilości istnieje możliwość wypłynięcia po opłaceniu podstawowego kosztu. Na życzenie wypożyczamy kapoki.

Serdecznie zapraszamy!

                     

Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich

www.flisacy.pl